Daugavas muzeja darba laiks svētkos

Apmeklētāju ievērībai - Daugavas muzejs svētku laikā  (24.12.-26.12. un 31.12., 01.01.) būs slēgts. Starpsvētku dienās muzejs strādās kā parasti no pulkst. 10:00-17:00.

Novēlam visiem gaišus un priecīgus Ziemassvētkus un skaisti sagaidīt Jauno 2019. gadu!

Ziemassvētki Daugavas muzejā

Ir sācies skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks! Aicinām tuvākus un tālākus bērnus un vecākus uz Ziemassvētkiem Doles salā - Daugavas muzejā!

Satiksimies muzeja parkā, tāpēc saģērbieties silti un piemēroti laikapstākļiem.

Svinēsim kopā, tāpēc paņemiet līdzi kādu gardumu, ko likt uz galda.

Un sagaidīsim Ziemassvētku vecīti, kurš vienmēr priecājas par priekšnesumiem!

* Pieteikšanās uz pasākumu pa norādīto tel.nr. vai muzeja e-pastu līdz 20.decembrim!

Saules mūžu Latvijai!

Svinēsim Latvijas simto dibināšanas gadadienu ar izrakstītiem cimdiem! Svinēsim kopā, atcerēsimies, kā mēs te nonācām, kas mums palīdzēja un no kā mēs varam mācīties, lai nākamie gadi būtu skaisti, veiksmīgi un laimīgi! Saules mūžu Latvijai vēl Daugavas muzejs!

Muzeja un parka darba laiks ziemas sezonā

Vienlaicīgi ar pāreju uz ziemas laiku, no 24. oktobra Daugavas muzeja parka teritorija apmeklētājiem būs pieejama katru dienu no 10:00-17:00 (otrdienās - slēgts).

Muzeja ekspozīcija arī turpmāk ir atvēta katru dienu no 10:00 - 17:00 (izņemot otrdienas)!

Gaidīsim ciemos!

Izstāde Latvijas simtgadei - ABI KRASTI

No 27. septembra aicinām apmeklēt jauno izstādi Daugavas muzejā – ABI KRASTI.  Izstādes autore ir Daugavas muzeja vēsturniece Lilita Vanaga, bet par māksliniecisko izstādes noformējumu rūpējusies māksliniece Laimdota Steķe.

Galvenais izstādes motīvs ir Latvijas valstiskuma veidošanās Daugavas krastu pilsētās un mūsdienu novados 100 gadu garumā, ar mēģinājumu notvert fotogrāfijā to īpašo katrā no vietām. Lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa ir kādā veidā (dzimtā vieta, skola, darba dzīve u.c.) bijuši un ir saistīti ar kādu vietu pie Daugavas -  352 kilometros gar upes krastiem Latvijas Republikas robežās. Pirmā pasaules kara gados Raiņa rakstītie vārdi „Daugav`s abas malas mūžam nesadalās” arī šodien aicina skatīt mūsu varenākās upes abus krastus kā vienotu veselumu. 100 gadu laikposmā tie ir lielie kultūrvēsturiskie novadi/reģioni – Vidzeme, Zemgale, Latgale, Sēlija vai Raiņa Kurzeme. Taču mūsu laiks ir 21. gadsimts. Kādi novadi īsti atrodas labajā, kādi kreisajā krastā? Jau 2019. gadā apritēs 10 gadi kopš izveidoti 110 Latvijas Republikas administratīvie novadi, savs neatkarīgs statuss ir 9 lielākajām pilsētām. Pie Daugavas atrodas trīs lielās pilsētas – galvaspilsēta Rīga, republikas nozīmes pilsētas Daugavpils un Jēkabpils un 18 novadi, par kuriem arī būs šis stāsts.

Aicinām apmeklētājus ne tikai izpētīt šo novadu pieturas punktus 100 gadu garumā, bet arī sameklēt sev tuvās, mīļās vietas, un pēc izstādes apskates atstāt savas atmiņas un sajūtas par kādu konkrētu vietu Daugavas krastā, tādā veidā veidojot kopīgo stāstu par mūsu Latviju – tādu, kādu mēs to visvairāk mīlam.

Izstāde veidota ar VKKF mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.

Atmiņu vakars par Latvijas Radio pagrīdes studijas darbību

Kā jau katru gadu arī 2018. gada septembrī notiks Eiropas kultūras mantojuma dienas. Latvijā 2018. gada Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi būs veltīti Latvijas Republikas dibināšanai un attīstībai, tādēļ Daugavas muzejs organizē atmiņu vakaru par Latvijas Radio pagrīdes studijas darbību Salaspilī 1991. gada augusta puča laikā.

1991. gada 19.‑ 21. augustā Padomju Savienībā notika neveiksmīgs valsts apvērsuma mēģinājums jeb Augusta pučs. Tā mērķis bija gāzt PSRS prezidentu Mihailu Gorbačovu, izbeigt viņa uzsākto valsts demokratizācijas procesu un nepieļaut Padomju Savienības reformēšanas līguma parakstīšanu. Sākoties pučam, PSRS Iekšlietu ministrijas Rīgas sevišķo uzdevumu milicijas vienības jeb OMON 19. augusta pievakarē ieņēma Latvijas radio torni Ulbrokā. Daži brīvprātīgie radio darbinieki devās uz slepeno radiostaciju gatavībā sākt raidīt, ja tiktu ieņemta studija Doma laukumā. 20. augustā prognozes piepildījās, pēc radio ieņemšanas ēters klusēja tikai 56 sekundes, pēc tam atsākot raidīt no citas vietas. Neraugoties uz informatīvo blokādi, ziņas par jaunākajiem notikumiem turpināja pienākt no Latvijas Radio slepenās pagrīdes studijas Salaspilī.

Ar savām atmiņām par pagrīdes studijas darbību dalīsies: Dzintris Kolāts, kurš būs arī atmiņu vakara moderators, Aigars Semēvics, Sergejs Kruks, Elita Mīlgrāve.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Apmeklētāju skaita noskaidrošanai pasākuma apmeklējumam nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās līdz 14. septembrim plkst. 10.00, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz 67216367, vai arī atzīmējoties “šeit”.

Tiekamies 14. septembrī, piektdienas vakarā plkst. 18:00 Salaspils kultūras namā “Rīgava” (Līvzemes iela 7, Salaspils)!

Pasākuma organizators Daugavas muzejs veiks pasākuma foto un/vai video uzņēmumus, un tie var tikt publicēti organizatora Interneta vietnē, sociālajos tīklos un/vai citos informācijas resursos. Ja Jūs ierodaties pasākuma vietā, Jūs piekrītat sava attēla publicēšanai. Jūs jebkurā brīdī varat atsaukt savu piekrišanu un iebilst pret sava attēla publicēšanu, nosūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..