Svinēsim Lieldienu svētkus kopā - Daugavas muzejā, Doles salā!

Lasīt vairāk

 Izstāde „Muiža uz salas” 

Salaspils novadā esošajā Doles salā, tāpat kā visā Daugavas lejtecē, cilvēki ir dzīvojuši jau no bronzas laikmeta. Doles salas nosaukuma izcelsme saistīta ar Krusta karu laikmetu 13. gadsimtā, tas sastopams arī viduslaikos pastāvējušās Vecdoles un Jaundoles pils vārdā. To mantoja arī Doles muiža, kas izveidojās 17. gadsimtā. Ar bijušās Doles muižas jauno kungu māju šodien saistās visai sarežģītā un interesantā salas vēsture vairāku gadsimtu garumā, kas aplūkojama Daugavas muzeja ekspozīcijā. Doles muižas kungu māja šogad svin apaļu jubileju – 120 gadus, un šim notikumam par godu Daugavas muzejs aicina apmeklēt jauno izstādi “Muiža uz salas”. Aiz īpatnēji skaistās Doles muižas kungu ēkas fasādes izstādes apmeklētājus sagaida stāsts par muižas un tās tuvākās apkārtnes vēsturi no Apgaismības laikmeta līdz 20. gadsimta sākumam.

Lasīt vairāk

Ziemassvētku pasākums mazajiem muzeja apmeklētājiem, 23. decembrī plkst. 13:00

 

PII "Atvasīte" Valsts svētkus svin Daugavas muzejā 

Jau vairākus gadus valsts svētku priecīgo noskaņu rodam īpašās svinībās kopā ar Salaspils b/d Atvasīte. Arī šogad priecājāmies sagaidīt mazākos no svinētājiem. Kopā ar saimnieci Martu ieskatījāmies seno zvejnieku dzīvē, īpaši pievēršot uzmanību senajiem darbarīkiem, kopā ar muzejpedagoģi Inesi apskatījām jauno muzeju un katrs iezīmējām sevi Latvijas dzimšanas dienas apsveikumā. Vislielāko prieku sagādāja bērnudārza sagatavotais koncerts, kuru vēl priecīgāku padarīja skaistais laiks. Liels paldies Atvasītes kolektīvam par tradīcijas turpināšanu un gardo cienastu! Priecīgus svētkus!

Sagaidot novembri - valsts svētku mēnesi - piedāvājam īpašu nodarbību vecāko klašu skolēniem

Nodarbības laikā iepazīstot notikumus, kas norisinājās pirms 100 gadiem Mazās Juglas krastos, jauniešiem būs iespēja analizēt notikumu gaitu, kā arī ieraudzīt karavīru no cita skatu punkta.

Izmaiņas muzeja darba laikā

Reizē ar pāreju uz ziemas laiku, no 1. novembra Daugavas muzeja parka teritorija apmeklētājiem būs pieejama  katru dienu no 10:00 – 17:00 (otrdienās – slēgts).

Muzeja ekspozīcija arī turpmāk ir atvērta katru dienu no 10.00 – 17.00 (izņemot otrdienas).

Gaidīsim ciemos!

Browse top selling WordPress Themes & Templates on ThemeForest. This list updates every week with the top selling and best WordPress Themes www.bigtheme.net/wordpress/themeforest