Latvijas Muzeju biedrības GADA BALVAS 2019 pasniegšana

Piektdien Daugavas muzejam būs tas gods uzņemt plašo muzejnieku saimi uz Latvijas Muzeju biedrības GADA BALVAS 2019 pasniegšanu, kas ir vienīgais šāda veida apbalvojums muzeju nozarē.

Savukārt apmeklētājiem muzejs būs atvērts no pulkst 15:00, atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Muzeju nakts Daugavas muzejā!

Kas ir varonība? Varonība ir spēja nesalūzt, kad to no tevis gaida.

Šogad Daugavas muzeja parkā aicinām uz īpašu audiovizuālu performanci, kuras iedvesmas avots ir izdevums "KĀRTIS" - Knuta Skujenieka un Bruno Javoiša atmiņas par darba nometni.

Muzeju nakts sākumā 19.00 aicinām apskatīt izstādi 'ABI KRASTI" par pilsētām un novadiem Daugavas krastos, kas muzejā būs apskatāma pēdējo mēnesi. Muzeja parkā būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, kur galvenā loma būs uzticēta rakstītajam vārdam.
Performance "Uzvarētājs nāk pa ķēķa durvīm. Kārtis." aicinās skaņu un gaismu pārdzīvojumā no 21.00 - 23.00 muzeja parkā, kur mūziķi D.Upens, G.Krievāns un K.Kupšāns būs radījuši skaņu priekšnesumu, iedvesmojoties no atmiņām par lēģeri.

Muzeju naktī Daugavas muzejā jums siltus dzērienus piedāvās SmartCoffee Serviss, kā arī visu vakaru strādās krodziņš "Nēģis". Pasākuma laikā tiks fotogrāfēts un filmēts, materiāli var tikt izmantoti publikācijām.

Gaidīsim jūs ciemos!

Muzeja darba laiks svētkos maijā!

Visas maija svētku dienas muzejs būs atvērts apmeklētājiem! No 1.-6. maijam muzeja darba laiks ir no pulkst 10:00 - 17:00.

Seno prasmju apgūšana Daugavas muzejā!

Daugavas muzejs sadarbībā ar Latvijas Arheoklubu šogad piedāvā trīs nodarbību ciklu pieaugušajiem un jauniešiem, dodot iespēju apgūt senās prasmes. Pirmā darbnīca jau 11. maijā - sestdienā, Daugavas muzejā, Doles salā. Nodarbības laikā Latvijas Arheokluba biedres - Luīze Marta Aizpurva un Liene Kņaze mācīs 2 seno tekstīliju metodes - celaiņu aušanu un adatas pinuma adīšanu. Uz darbnīcu aicinām pieteikties laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!
Uz katru no trim darbnīcām jāpiesakās atsevišķi.
Dalības maksa vienā darbnīcā - 4 Eur (visi materiāli iekļauti).

Nākamās nodarbības:
15.06. - Senā keramika.
20.07. - Plāceņu cepšana - pirms maizes krāsns.

Lieldienu brīvdienās aicinām apmeklēt Daugavas muzeju!

Visus svētkus Daugavas muzejs būs atvērts apmeklētājiem no 10.00-17.00, bet pašā Lieldienu svētdienā gaidīsim ciemos uz Lielo dienu Daugavas muzejā!

Lielā diena Daugavas muzejā!

Sanāk lieli, sanāk mazi! Kā katrās Lieldienās jau neskaitāmu gadu garumā aicinām visus uz Doles salu, kur Daugavas muzejā ķersim svētku sajūtu kopā! Tradīcijas kopsim kopā ar folkloras kopu DANDARI, ejot jautrās dejās un rotaļās, līdzi ņemtās krāsotās olas mīsim un ripināsim, sitīsim un ēdīsim, bet vasaras odus gaiņāsim lielajās parka šūpolēs. Varēs lepni vizināties pa parka simtgadīgajām taciņām elektromobīlī, bet drosmīgākie – stalti izjāt dzīva ponija seglos. Visas dienas garumā skanēs mūzika, būs pieejamas radošas aktivitātes un viss plašais parks pavasarīgām pastaigām!

Ieeja pasākumā: 1 Eur

Pasākuma dienā darbosies arī krodziņš “Nēģis”.  Pasākuma laikā tiks fotogrāfēts un filmēts, materiāli var tikt izmantoti publikācijām.