Daugavas muzejs aicina svinēt vasaras Saulgriežus kopā

21.jūnijā, datumā, kad saule iegriežas vasarā, Daugavas muzejs aicina sagaidīt gada īsāko nakti kopā. 
Uz Doles salas esošās muižas vēsturiskajā parkā, Daugavas krastā vakars sāksies ar dančiem Salaspils deju kopas Ūsa un jauniešu deju kolektīva Ūsiņš pavadībā, turpinājumā vakaru ielīgos Hāgenskalna muzikanti, būs iespēja izzināt tradīcijas, dancot un dziedāt.

Pasākuma sākumā, plkst. 20.00, apmeklētāji aicināti uz radošo darbnīcu bērniem un pieaugušajiem, kur varēs darboties ar modelējošo mālu, augiem un ziediem. Saulgriežu svinētāji aicināti ņemt līdzi groziņus, kādu siltu pledu, jāņu zāles un vainadziņus.

Daugavas muzejs aicina ikvienu Salaspils novada iedzīvotāju vai viesi iegriezties burvīgajā Doles muižas parkā, lai atpūstos, pabūtu kopā un baudītu gan svinību, gan paša muzeja un tā teritorijas vasarīgo atmosfēru.

Ieeja pasākumā 2EUR

Daugavas muzejā notiks Seno prasmju darbnīca "Tāšu meistarklase"

Arī šogad turpinām Seno prasmju darbnīcu ciklu. Jau 15. jūnijā Daugavas muzejā norisināsies pirmā Seno prasmju darbnīca "Tāšu meistarklase".
Nodarbības ievadā tāsiķis Kaspars Zvirbulis stāstīs par bērza tāss apstrādes amata vēsturi un bērza tāss izmantošanu sadzīvē, būs arī iespēja apskatīt tāss darinājumus no darbnīcas kolekcijas. Nodarbība notiks divās grupās, plkst. 10.00 pirmā grupa veidos trauku no lokšņu materiāla (cibu vai dozi), plkst.12.00, otrā grupa strādās pinuma tehnikā.

Dalībnieku skaits ierobežots, tāpēc aicinām iepriekš pieteikties, rakstot:
Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.
• Daugavas muzeja Facebook lapā
• zvanot darba laikā uz muzeja tālr. 67216367


 Daugavas muzejā atklās brīvdabas izstādi "Cilvēks un Daugava"

Daugavas muzeja parkā 26. maijā, plkst. 11.00 atklās brīvdabas izstādi “Cilvēks un Daugava”. Brīvdabas izstāde tapusi atlasot labākās fotogrāfijas no pavasarī izsludinātā fotokonkursa. 

Fotoizstādē būs redzamas 30 fotogrāfijas no 20 dažādiem autoriem. Konkursam pieteicās vairāk nekā 40 dalībnieki, kopsummā iesūtot apmēram 100 darbus, no kuriem muzeja speciālistu žūrija izvēlējās finālistus. Vērtējumā īpaši tika ņemta vērā ne tikai fotogrāfiju mākslinieciskā kvalitāte, bet arī tematiskā atbilstība. Atlasītie darbiatspoguļo mūsu attiecības ar Daugavu mūsdienās, kā upe iekļaujas mūsu dzīvē - sākot ar ikrīta pastaigām gar dambi un makšķerēšanu, beidzot ar svētku svinēšanu kempingos, koncertiem uz ūdens un aktīvo atpūtu. Upes loma ir mainījusies - no saimnieciskas izmantošanas uz rekreācijas lomu, un šīs pārmaiņas var lieliski novērtēt atlasītajās fotogrāfijās.

Uz izstādes "Cilvēks un Daugava" atklāšanu aicināts jebkurš interesents. Izstāde Daugavas muzeja parkā apmeklētājus priecēs visu vasaru.

 

Muzeju diena | Muzeju nakts Daugavas muzejā '24

Šogad Starptautiskā muzeju diena un Muzeju nakts vienā dienā – 18. maijā! Daugavas muzejs ir sagatavojis īpašu programmu gan dienai, gan vakaram. 
Dienā:

  • No plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks zvejas aizsprostu atjaunošanas izglītojošā darbnīca. Ja Tevi interesē Daugavas lejteces kultūras mantojums, tradicionālie zvejas paņēmieni vai darbošanās ar tradicionālajiem kokapstrādes darbarīkiem, tad šī darbnīca būs priekš tevis!  Darbnīcā varēsi gūt ieskatu aizsprostu zvejas vēsturē un zvejas taču darbības principos no Daugavas muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratora Aivara Siliņa lekcijas, kā arī apgūt pamatus darbā ar tradicionālajiem kokapstrādes darba rīkiem šīs jomas eksperta Riharda Vidzicka vadībā. Varēsi pielikt arī savu roku zvejas taču rekonstrukcijas atjaunošanā un šī izzūdošā kultūras mantojuma saglabāšanā. Darbnīcā var piedalīties jebkurš interesents, iepriekš piesakoties rakstot mums tepat FB vai uz Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.  

  • No plkst. 12.00–16.00 darbosies radošā darbnīca bērniem.

  • No plkst. 10.00 – 18.00 muzeja apmeklējums 

Vakarā:

  • Plkst.18.00 grupas “Idille” koncerts

  • No plkst. 18.00–20.00 muzeja ekspozīcijas un izstāžu “Nelegālā zveja” un “Gunāram Bindem – 90” apmeklējums 

  • No plkst. 18.00 – 20.00 radošā darbnīca bērniem

Ieeja pasākumā bez maksas, uz tikšanos!

 

Daugavas muzejs aicina uz zvejas aizsprostu atjaunošanas izglītojošo darbnīcu

Zveja Daugavas krastos ir bijis tradicionāls rūpals jau kopš aizvēstures laikiem. Starp dažādajiem zvejas paņēmieniem kulūrvēsturiski nozīmīga ir Daugavas lejtecē nu jau zudusī aizsprostu zveja, izmantojot šim mērķim īpaši veidotas konstrukcijas – zvejas tačus. Jau kopš 1983. gada Daugavas muzeja teritorijā par aizsprostu zveju vēstī lašu un nēģu taču rekonstrukcijas, kas periodiski tika labotas. 2015. gadā tika veikta taču rekonstrukciju pilna apjoma atjaunošana, taču tām atkal jau ir nepieciešami labošanas darbi.

Ja Tevi interesē Daugavas lejteces kultūras mantojums, tradicionālie zvejas paņēmieni vai darbošanās ar tradicionālajiem kokapstrādes darbarīkiem, tad Daugavas muzejā Starptautiskajā muzeju dienā, 18. maijā, kas veltīta tēmai “Muzeji izglītībai un pētniecībai” Tev būs iespēja piedalīties izglītojošā darbnīcā, kur varēsi gūt ieskatu Daugavas lejtecei savulaik tik raksturīgās aizsprostu zvejas vēsturē un zvejas taču darbības principos no Daugavas muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratora Aivara Siliņa lekcijas, kā arī apgūt pamatus darbā ar tradicionālajiem kokapstrādes darba rīkiem šīs jomas eksperta Riharda Vidzicka vadībā un pielikt arī savu roku zvejas taču rekonstrukcijas atjaunošanā un šī izzūdošā kultūras mantojuma saglabāšanā. Turklāt tās pašas dienas vakarā būs iespēja baudīt arī Muzeju nakts pasākumu.

  • Darbnīcas dalībniekiem nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas vai prasmes – nepieciešama vien vēlme apgūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī gatavība darboties ar tradicionālajā kokapstrādē lietotajiem rokas darba rīkiem (slīmestu, cirvi, zāģi, āmuru, kaltu). Apstrādāti tiks sveķaini kokmateriāli, tādēļ jāizvēlas šādam darbam atbilstošs apģērbs. Muzejs nodrošinās teorētisko un praktisko pamatapmācību, nepieciešamos darba rīkus un siltas pusdienas.

  • Darbnīcā var piedalīties jebkurš interesents, iepriekš piesakoties rakstot mums Facebook, Instagram vai uz Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Daugavas muzejā atklāta izstāde "Nelegālā zveja"

Daugavas muzejā atklāta izstāde "Nelegālā zveja: Zvejniecības likuma pārkāpšana no 20.gs. sākuma līdz mūsdienām". Izstāde apkopo Daugavas muzeja krājuma priekšmetus, privātkolekciju zvejas rīkus un liecības par maluzvejniecību iekšzemes ūdeņos 20./21.gadsimtā. Izstādes mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vienam no Latvijas ekonomiskajiem un ekoloģiskajiem resursiem – zivīm, un nelegālajām metodēm, ar kādām šis resurss tiek apdraudēts. Izstādes autore ir Inese Kupšāne, kurators – Aivars Siliņš.

Izstāde būs apskatāma līdz nākamā gada septembrim.