SALA. PORTRETS. Eduards Dubrovskis.

Izstāde Daugavas muzejā.

No 5. jūlija līdz pat augusta vidum Daugavas muzejā Doles salā būs skatāma jaunā mākslinieka Eduarda Dubrovska izstāde “Sala. Portrets.” Šī būs jau ceturtā mākslinieka personālizstāde, pirmās trīs (“Zināma garša” izdevniecības ZVAIGZNE ABC kafejnīcā, “Never Trust The Living” bārā “Republika” un “Dzelži. Pirms un pēc” Tallinas ielas kvartālā) norisinājās Rīgā 2019. gadā. Izstādei Doles salā Eduards ir izvēlējies nosaukumu, kas atspoguļo vietu un tās noskaņu. Savās gleznās mākslinieks risina personīgus, bieži vien psiholoģiskas dabas jautājumus, par kuriem pats Eduards saka, ka atbildes uz tiem var atrast zemapziņā, kas ir “slēgtās dzīles, kur čum un mudž pagātne un nākotnes potenciāls”. Sala šajā gadījumā ir izolēta vide, kur ir šī iespēja – reflektēt par sev svarīgiem jautājumiem. Gala rezultātā – top portrets, bet ne tāds, kā to iedomājamies klasiskā izpratnē, bet savas gara pasaules portrets. Vai arī kāda viena konkrēta doma jau ir sala, pieturas punkts cilvēkam? Atbildes jārod pašiem, skatoties gleznas. Šajā izstādē ir eksponētas 12 eļļas tehnikā radītas gleznas.

Kurators – Guntars Gritāns